ЛЕКЦІЙНИЙ КУРС BRITARTXX

Мистецтво – це мова. Точніше, будь який вид мистецтва – театр, кіно, живопис, музика – це мова. Цими комунікативними засобами користується не тільки художник (письменник, режисер, композитор…) в процесі створення робіт, а й глядач (слухач, читач) в момент їх сприйняття, інколи, подібно до героя п’єси Мольєра пана Журдена, сам того не усвідомлюючи.

Будь яка з цих мов за структурою схожа з природніми мовами (англійською, українською, російською і т.д.), оскільки будь-який твір мистецтва є “висловлюванням” художника, і цей меседж може бути “почутим” (зрозумілим) слухачем, глядачем, читачем, тільки в тому випадку, якщо він теж володіє цією мовою.

Саме тому школа Оксфорд Клас спільно з українським художником Олексієм Белюсенко включила в свою програму цикл щотижневих лекцій “BritArtХХ”.

Йдеться про унікальну добірку матеріалів з пластичних видів мистецтв (живопис, графіка, скульптура) Великобританії XX століття. Кожна бесіда присвячена окремому напрямку, періоду або групі британського мистецтва і включає в себе не тільки демонстрацію творів, але також коротку історичну довідку про певний час, взаємозв’язки з європейським і американським мистецтвом. Протягом курсу ми з Вами дізнаємося не тільки про те, яким чином британські письменники причетні до появи двох найрезонансніших творів мистецтва ХХ століття – “Чорного квадрата” Малевича і “Фонтану” Дюшана, але й хто з художників поп-арту був розробником обкладинки для “Білого альбому”  The Beatles, а хто для “Клубу самотніх сердець сержанта Пеппера”.

Якщо вам здається, що зв’язки між візуальними мистецтвами й мовою не існує, спробуйте визначити яка з представлених нижче фігур – “буба”, і яка – “Кікі”.

Wolfgang Köhler, Bouba and Kiki (Вольфганг Келер, Буба і Кікі)

Дізнатися правильну відповідь, можна на самому лекторії. Слідкуйте за нашими анонсами, адже курс вже розпочався.

Дата та час – кожного вівторка, о 19.00

Вартість білету -100 грн.( для студентів – 50 грн.)

*Для студентів “Оксфорд Клас”  відвідування лекцій безкоштовне.

Дзвоніть,  дізнавайтесь тему наступної лекції та реєструйтесь за тел. 594 10 63

До зустрічі в Оксфорд Класі!